HES Kodu Nasıl Alınır?

Ucuz uçak bileti web sitesi (2006'dan beri)


HES kodunuzu SMS göndererek anında alabilirsiniz.

Pandemi Döneminde Seyahat Etmek İçin de Kamu Kurumlarına Girebilmek İçin de HES Kodu Almak Zorundasınız.

Kendiniz ya da çocuklarınız için HES kodu almak için 2023'e bu şekilde bir SMS göndermelisiniz.

HES kodu nasıl alınır

SMS ile HES kodu alma adımları:

HES [boşluk] TC kimlik Numaranız [boşluk] TC Kimlik Seri Numarasının Son 4 Hanesi [boşluk] Paylaşım Süresi (Gün Sayısı) yazarak 2023'e gönderin.

ÖRNEK: HES 35984687546 5645 45

Bu mesajı 2023'e gönderdiğinizde 35984687546 için 45 gün geçerli HES kodu cep telefonunuza gönderilir. Bunu uygun gördüğünüz kişi ve kurumlarla paylaşabilirsiniz.

2023'ten şu şekilde bir cevap gelecektir: HES KODUNUZ: "U3H6 - 9247 - S5" (Harf ve sayılardan oluşan kodun tamamı size aittir).

SMS ile HES Kodu Nasıl Alınır?

HES Kodu (Hayat Eve Sığar Kodu), 2020 yaz başında geçtiğimiz Kontrollü Sosyal Hayat uygulamaları kapsamında, uçak bileti alma, seyahat ya da ziyaret gibi işlemlerinizde, Covid-19 Korona Virüs hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı kurumlarla ve kişilerle güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur. 12 Ekim 2020 itibariyle öğrencilerin okullara girişi için de HES kodu gerekli olacak. Paylaştığınız HES kodları kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile ya da uygulama üzerinden sorgulanabilecektir.

DİKKAT! HES KODU, SEYAHAT İZİN BELGESİ YERİNE GEÇMEZ! Seyahat izin belgesi almak için E-devlet üzerinden başvuru yapmanız gerekir.

Memurlar kurum amirlerinden izin almalıdır.


Yaşanmış Süper Komik Diyaloglar

Ucuz Uçak Bileti Geyikleri

12 yıl kadar önce, uçak biletinin pek pahalı olduğu zamanlarda "9 liraya uçak bileti" kampanyası yapılmış ve büyük yankı uyandırmıştı.

İşte çağrı merkezi kayıtlarındaki o diyaloglar:

Ucuz Bilet Geyikleri


UCUZ BİLET HABERLERİ: